Hizmet Yeterlilik Belgemize sistem üzerinden nasıl ulaşabiliriz

Firma başvuru ensasında kullanılmış olan aynı kullanıcı adı ve şifresi ile (https://basvuruportal.tse.org.tr) linki üzerinden firma yetkili girişi yapılır. Hizmet Belgelendirme, Başvuru İşlemleri, Başvuru Listele seçeneğine tıklayarak yeni açılan sayfada hiç bir bilgi girilmeden “Ara” butonuna basıldığında ekranın alt tarafında firmanın tüm incelemeleri listelenir. En sonuçlanan başvuru satırının son kısmında “Belge” seçeneği tıklanarak belgenin karekodlu sureti […]

Hizmet Yeterlilik Belgemin (HYB) süresi doldu, ne yapmalıyım?

Belgenizin devamı için firma yetkilisi tarafından https://basvuruportal.tse.org.tr adresinden giriş yapılarak uygun inceleme türü seçilerek belge yenileme başvurusu yapılması gerekmektedir. Başvurunuz için gerekli tüm bilgileri bu sayfasından edinebilirsiniz.

Hizmet Yeterlilik Belgesi(HYB) için nasıl yeni başvuru yapabilirim?

Öncelikle https://basvuruportal.tse.org.tr/YetkiliKisi/Kayit.aspx adresinden kuruluşunuz için firma yetkilisi adına yetki talebinde bulunduktan sonra talebinizin onaylanmasını müteakiben başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Başvurular, firma yetkilisi tarafından https://basvuruportal.tse.org.tr adresinden yapılır.

GES kapsamında akredite misiniz?

TS EN ISO/IEC 17020 standardı kapsamında akredite olarak hizmet veriyoruz. Akreditasyon kapsamımızı görmek için solar@tse.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

Güneş Enerjisi ile ilgili hangi hizmetleri veriyorsunuz ?

-Uygunluk Gözetimi ve Muayenesi (TS EN 62446-1) -Kurulum ve Montaj Kontrolleri -İmalat süreci kontrolü, İmalatçı değerlendirme -Termografi Testi (IEC 62446-3) -Tasarım ve kurulu güç doğrulama (IEC 62548, TSE EN 61724, TSE EN 61829) -Yükleme Öncesi Gözetim -2. Taraf İşveren Mühendisliği