Müşteri Dostu Kuruluş/Marka Belgelendirme

Müşteri Dostu Marka (MDM) ve Müşteri Dostu Kuruluş (MDK)

Patenti Türk Standardları Enstitüsüne ait olan ve Markanın üzerindeki müşteri algısını temel alarak değerlendirme yapan dünyadaki tek belgelendirme modelidir.

MDM ve MDK belgelendirme modeli ile ürün gerçekleştirme ve sonrasında verilen hizmetin sunumu arasında bir bağ kurularak, işletmelerin pazarda mevcut markalarına yönelik müşteri algısını yüksek tutması ve sürdürülebilir bir başarı sağlanması hedeflenir. Yeterlilik belgesi sahibi olma zorunluluğu bulunan belgelendirme modelinde yetkili servisler, oteller, perakende sektöründe Türkiye ve yurt dışında hizmet sunan işletmelerin belgelendirmesi yapılır.

“Müşteri Dostu Kuruluş” ve “Müşteri Dostu Marka” değerlendirmesinde sadece müşterinin şikayet ve değerlendirmeleri değil, müşteriye karşı proaktif yaklaşım sergilenerek, müşterinin firmayı nasıl algıladığı ölçülür. Bu belgelendirme ile müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik nasıl bir süreç yönetilmesi gerektiği ortaya konulur.

Sektörel bazda kriterler ile her sektörün müşteri ihtiyacının dışında beklentilerinin de algılanmasına yönelik sorgulama gerçekleştirilir. Değerlendirmelerin sektörel bazda gerçekleştirilmesi ve hizmetin niteliğine uygun farklılıklar içermesi, bu belgelendirme sonucunda oluşabilecek haksız rekabeti engelleyerek bir işletme için hem iyi bir reklam aracı hem de yeni müşteri kazanımı açısından pazarda rekabet edilebilirliği arttırabilecek bir araçtır. İşletmenin kurumsal kimliği, sosyal sorumluk projeleri, bilişim teknolojileri ile ilgili alt yapısı, çağrı merkezi performansı gibi yeterlilikler sorgulanırken, bir yandan da hizmet yeterlilik belgelendirmesine yönelik standartlar belgelendirmelerde temel kriterleri oluşturur.

Mail adresi: ankarahybm@tse.org.tr
Tel: 0 312 592 51 83, 0 312 592 51 29
Adres:
TSE MUAYENE GÖZETİM MERKEZİ BAŞKANLIĞI
ANKARA HİZMET YERİ BELGELENDİRME MÜDÜRLÜĞÜ
100.Yıl Bulvarı Cevat Dündar Cad. 1236. Sokak No:1 Ostim /ANKAR

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler