Araç Kontrol Merkezleri

Araç Kontrol Merkezleri, otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu araç kontrol altyapısını sağlayacak tesisler olarak planlanmıştır. TSE Araç Kontrol Merkezlerinde, Enstitümüze çeşitli bakanlıklarca yönetmelik, protokol vb. yöntemlerle verilmiş olan görev çerçevesinde araç kontrol hizmetleri verilmektedir.

Araç kontrol faaliyetleri, Türkiye genelinde yaygınlaştırılmakta olan TSE Araç Kontrol Merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bursa, Manisa, Konya, Adana ve Malatya TSE AKM Eğitim ve Referans Merkezlerinde kuruma ait tesislerde faaliyet gösterilmektedir.Araç Kontrol Faaliyetlerimiz 78 ilde hizmet vermektedir.

Ulaşım Sistemleri Merkezi Başkanlığına bağlı Araç Kontrol Merkezleri İşletmeleri Grup Başkanlığı, AKM işletmelerinin sevk ve idaresini koordine etmektedir. Araç kontrol hizmetleri Araç Kontrol Merkezi İşletmeleri Grup Başkanlığı koordinesinde sözleşmeli olarak istihdam edilen TSE uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Araç Kontrol Merkezlerinde; proje onayları ile birlikte fiziki araç kontrolü, tadilatı gerçekleşen araçların fiziki araç kontrolü, ambulans ve acil sağlık araçları araç kontrolü, ADR taşıt/araç uygunluk kontrolleri (T9), karayolu ile atık taşıyan araçların fiziki kontrolü hizmetleri verilmektedir.

Faaliyete başlayan AKM’lerin listesi İletişim başlığı altında verilmiş olup https://randevu.tse.org.tr/ adresi üzerinden ulaşılabilen randevu sistemi ile hizmet sunulmaktadır.

ULAŞIM SİSTEMLERİ MERKEZİ BAŞKANLIĞI
TSE ARAÇ KONTROL MERKEZİ HİZMETİ VERİLEN TSE YERLEŞKELERİ VE
TSE-AKM İŞLETMELERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Genel Filtreler
Yalnızca Tam Eşleşmeler
İçeriklerde Ara
Başlıklarda Ara
Alıntılarda Ara
İçerik Tipi
Hizmetler
Haberler
Duyurular
Sayfalar
İçerik Türü
Ekler

Önerilen Aramalar hizmetlerimizduyurularhaberler